Haber Detay

<strong>GÜVERCİNLERDE MAVİ DİL VE MAVİ DOKU</strong><br />
27 Nisan

GÜVERCİNLERDE MAVİ DİL VE MAVİ DOKU

Mavi dillere ya da mavi uçlu dillere sahip güvercinler hakkında birkaç soru aldım ve kısa bir yazıyla ele almak istedim. Mavi dil, yanlış beslenme gibi basit bir şeyden, kötü dolaşım gibi daha ciddi şeylere kadar pek çok farklı anlama gelebilir.


Yüksek proteinleri hafta boyunca beslerseniz, sindirim sistemi durgunlaşır ve maviye dönüşür. Güvercin diyetinizi değiştirmeyi ve kuşların suya güçlü bir doz sarımsak vermesini sağlamaya yardımcı olun.

Bununla birlikte, normalde kırmızı olan dokular maviye dönüştüğünde, bunun nedeni bu dokularda daha az oksijen bulunmasıdır. Bunun birkaç nedeni olabilir. Örneğin, bir güvercin dilinin ucu soğuk olduğunda, daha az kan dolaşımı olacak ve uç mavi görünecektir. Hiçbir şey ifade etmek zorunda değil. Mavi etle ilişkiliyse, kesinlikle yapmak zorunda olduğu kuşlar için bir sorun olabilir.

Yine mavi dil yetersiz beslenme / takviye, yetersiz eğitim, dehidratasyon (aşırı durumlarda şok), kötü dolaşım vb. gibi birçok faktörden kaynaklanabilir. Diyetlerini değiştirmeyi, sarımsak vermeyi ve sağlıklarının azalıp düşmediğini görmek için onlara yakından bakmayı deneyin. ve kümesinizde yer varsa, onları bir önlem olarak karantinaya aldığınızda, onların sağlıklı olduklarından emin olursunuz.