Haber Detay

<strong>KLEİNE DİRK</strong><br />
26 Ocak

KLEİNE DİRK

"Kleine Dirk"
Genç "Kleine Dirk" yarışçı olarak anında mükemmelleşti. Birincilik ödülü kazandı ve Gerard Koopman, Versele Laga dünya şampiyonası gençleri için sonuçlarına girdi ve beşinci olarak bitirdi. Gerard: “Elbette çok umut verici bir başlangıç! 1999'da en iyi yarışçılarımdan biri olmalıydı ve bu nedenle doğal olarak yarış sezonundan önce ondan bazı gençleri yetiştirmek istedim. Onun için, doğrudan "Beatrixdoffer" dan, harika bir 1. ödül sahibi ve temel çiftim "De 48" x "Gouden Duifje" nin oğlu olan iyi bir dişi seçtim. "Beatrixdoffer", kızını "Eric" x kızkardeşi "Zitter" e yönlendirmek için eşleştirildi ... bu nedenle tüm eski repliklerim bu tavuğun soyağacında çok iyi temsil ediliyordu. Daha sonra, 1998'de, "Beatrixdoffer" ile eşleştirilen "Eric" in bu kızı, 1. dünya şampiyonu gençlerim "İmparator Qin" in annesi oldu. "

Ocak 1999'da "Kleine Dirk", şimdiye kadarki ilk ortağı olan "Beatrixdoffer" ın söz konusu kızının yumurtalarını doldururken hiçbir sorun yaşamadı. O sırada yakın arkadaşlarım Henk ve Marijke Vink de beni ziyaret etti. Benden zaten birkaç güvercin almışlardı ve sonuçları her yıl daha iyiydi. Ancak üreme kolonilerine fazladan dürtü verecek özel bir şey aradılar. Bazı gençleri kendim için test etmek için "Kleine Dirk" x kızı "Beatrixdoffer" ı eşleştirmiştim, ancak Henk ve Marijke'ye yardım etmek istedim ve bunları almalarını tavsiye ettim. Çok minnettarlardı ve yumurtaları yanlarında Mookhoek'e götürdüler. "Ekstra Bağ
"Kleine Dirk" ten yetiştirilen ilk iki yumurta, küçük Mookhoek köyündeki Henk ve Marijke Vink'in üreme çatı katında bir yaşındaki çiftin altına itildi. NL99-2308215 "Aladin" in gün ışığını gördüğü ve güzel, genç bir damalı erkek olarak geliştiği yer orasıdır. Marijke Vink, "İlk niyetimiz onun kuşhanede büyümesine izin vermekti ve 2000 yılında onun için uygun bir dişi bulup bulamayacağımızı göreceğiz," dedi. “Elbette 'Kleine Dirk' genç olarak çok iyi performans gösterdi, ancak 15 Mayıs 1999'da Troyes'ten NPO yarışını kazandığında, 'Aladin'in gelişimine çoktan biraz daha dikkat ettik. 'Kleine Dirk', 10 Temmuz 1999'da, dakikada 1.000 metrelik bir hızda güvercinsiz 700 km'yi kapsayan zorlu bir yarış olan NPO Bourges'daki sanat eserini tekrarladı. O artık dünyaca ünlü oldu ve "Aladin" in bize üreme konusunda kasıtlı olarak düşündüğümüzden daha fazla keyif verebileceğinden şüphelenmeye başladık. Çoğu zaman olduğu gibi, güvercin yarışındaki kadınlar kuşlarla ekstra bir bağ oluşturur. Marijke: “O en tatlı horozdu; her zaman kucaklaşmak ve ona verdiğim ilgiyi takdir ettiğini gerçekten göstermek için. Henk ve ben onu 2000 yılında bir süper dişiylr eşleştirmeyi dört gözle bekliyorduk !! ""Aladin" den aranan ilk genç, doğrudan bir süper yıldız yarışçısıydı! 2001 yılında 1. kısa mesafe 1. acebird ve 22.715 kuşa karşı 11. NPO Creil birincisinin babası olarak taçlandırılan 048. Marijke Vink, "Ancak 2000 yazında,' Aladin'den bazı doğuştan gençleri yetiştirmek istedik, "diyor. "Ve bu yüzden onu 1999'da satın alınan 'Kleine Dirk' ikonunun tam kız kardeşi 'Last Lady' ile eşleştirdik. Onlardan yetiştirdiğimiz gençleri 2001 yılında üreme çatı katına yerleştirdik ve öyle, sadece 2 yıl "Aladin" in doğumundan sonra kolonimiz bu olağanüstü harika horoz etrafında gittikçe daha fazla oluştu! "


"Kleine Dirk" (98-5821415): "Gentil" ve "Golden Lady" nin oğlu.

Bebek olarak "Kleine Dirk" 5. Dünya Şampiyonu VL ve bir yıllık 1. Ulusal As güvercin dergisi De Vredesduif oldu. Ebeveynleri, Koopman'ın sahip olduğu en iyi yetiştiriciler olarak kabul edilir, "Kleine Dirk" muhtemelen şimdiye kadarki en iyi yarışçıdır.

"Kleine Dirk" kazandı:
- Troyes 17.883 p - 1.
- Bourges 7.165 p - 1.
- Maaseik 3,522 p - 1.
- Lommel 3.612 p - 2.
- Hasselt 2668 p - 3.
- Boxtel 10.093 p 4.
- Chimay 16.306 p - 6.
İlk iki ırk Yarı Ulusal NPO yarışlarıydı ve inanın 2 NPO yarışını kazanan kuşlar nadirdir.
"Kleine Dirk", "Young Dream" (00-5063909) 17th National Ace Fond 2002'nin babasıdır.